Läs senare

Om oss

Förskolan är Lärarförbundets tidskrift för alla förskollärare.

Redaktion

Helena Ingvarsdotter, chefredaktör
Telefon: 08-737 67 92, 070-379 64 61
E-post: helena.ingvarsdotter@lararforbundet.se

Maria Nöjd, redaktionssekreterare
Telefon: 08-737 69 99, 073-070 33 68
E-post: maria.nojd@lararforbundet.se

Cecilia Lindgren, redaktionsassistent
Telefon: 08-737 65 51, 076-116 45 99
E-post: cecilia.lindgren@lararforbundet.se

Kontakt

  • Tidningen Förskolan,
    Box 12239, 102 26 Stockholm
    Besöksadress: Segelbåtsvägen 15 Stora Essingen
    Telefon: 0770-330303
    forskolan[a]lararforbundet.se
  • Annonsering och bilagor
    Textannonser:
    ConMedia 08-601 25 20
    info@conmedia.se
    Rubrikannonser:
    Maria Hamqvist, maria.hamqvist@larartidningar.se
  • Prenumerationsärenden
    Medlemmar: 0770-33 03 03
    Övriga: larartidningar@pressdata.se

Emilie Stendahl, reporter
Telefon: 070-387 46 95
E-post: emilie.stendahl@lararforbundet.se

Sebastian G Danielsson, reporter
Telefon: 08-737 66 76,
E-post: sebastian.danielsson@lararforbundet.se

Erik Ignerus, reporter (vik)
Telefon: 070-309 34 31
erik.ignerus@lararforbundet.se

Elisabeth R Brising, reporter
Telefon: 070-208 93 59
E-post: elisabeth.richter.brising@lararforbundet.se

Annika Dzedina, reporter
Telefon: 070-515 83 94
E-post: annika.dzedina@lararforbundet.se

Anna Bylund, art director
Telefon: 070-819 96 04
E-post: anna.bylund@lararforbundet.se

Polls

Forskning visar att pojkar och flickor fostras olika i förskolan. Brukar ditt arbetslag diskutera den frågan?

Loading ... Loading ...

ur Lärarförbundets Magasin