Läs senare

Botar snett huvud

15 Mar 2015

Man står där, med huvudet på sned och försöker titta på en helt fantastisk men tyvärr uppochnervänd filmsnutt på datorskärmen, detta bara för att fotografen råkade hålla plattan åt fel håll utan att det ens märktes där och då. Har ni varit med om det?

Lugn, det har vi alla, och det går att ordna. Ett sätt att lösa det är att använda appen Video Rotate, som kan vända på de filmer som finns på plattan, så de hamnar åt rätt håll när de tankas över till en dator, eller mejlas vidare. Appen har två olika sätt att lösa problemet på, beroende på vad slutresultatet ska användas till, så läs instruktionerna först. Video Rotate finns till både Ios och Android.

Video Rotate

Mest delat

  • Inga artiklar hittades

Rösta

Är du nöjd med er gård?

Loading ...

ur Lärarförbundets Magasin