Läs senare

Om oss

Förskolan är Lärarförbundets tidskrift för alla förskollärare.

Redaktion

Gertrud Svensén, chefredaktör
Telefon: 08-737 65 40, 070-279 87 35
E-post: gertrud.svensen@lararforbundet.se

Maria Nöjd, redaktionssekreterare
Telefon: 08-737 69 99, 073-070 33 68
E-post: maria.nojd@lararforbundet.se

Cecilia Lindgren, redaktionsassistent
Telefon: 08-737 65 51, 076-116 45 99
E-post: cecilia.lindgren@lararforbundet.se

Kontakt

  • Tidningen Förskolan,
    Box 12239, 102 26 Stockholm
    Besöksadress: Segelbåtsvägen 15 Stora Essingen
    Telefon: 0770-330303
    forskolan[a]lararforbundet.se
  • Annonsering och bilagor
    Textannonser:
    ConMedia 08-601 25 20
    info@conmedia.se
    Rubrikannonser:
    Maria Hamqvist, maria.hamqvist@larartidningar.se

Björn Andersson, reporter
Telefon: 08-737 67 30, 070-387 46 95
E-post: bjorn.andersson@lararforbundet.se

Elisabeth Cervin, reporter
Telefon: 08-737 68 40, 070-215 61 17
E-post: elisabeth.cervin@lararforbundet.se

Erik Ignerus, reporter
Telefon: 08-737 67 26, 070-309 34 31
erik.ignerus@lararforbundet.se

Ingvar Lagerlöf, reporter
Telefon: 08-737 65 36, 070-612 77 99
E-post: ingvar.lagerlof@lararforbundet.se

Annika Dzedina, reporter
Telefon: 070-515 83 94
E-post: annika.dzedina@lararforbundet.se

Anna Bylund, art director
Telefon: 070-819 96 04
E-post: anna.bylund@lararforbundet.se

Vill du prenumera på papperstidningen?
Medlemmar i Lärarförbundet: logga in på lararforbundet.se/minsida, så kan du själv välja vilken tidning du vill prenumerera på, samt göra ändringar i din prenumeration. Mer information om tidningarna hittar du på lararforbundet.se/tidningar.
Icke medlemmar: larartidningar@pressdata.se eller 08-799 63 98

 

Fråga

Vad skulle betyda mest för att din arbetsmiljö ska bli bättre?

Loading ...

ur Lärarförbundets Magasin